Giulio Cesare in Egitto
Alexandrina Pendatschanska, Laura Alonso, Dominique Visse
- Label
- Alpha Classics
- Catalogusnummer
- ALPHA 1141
- EAN / barcode
- 3701624511411
- Verschijningsdatum
- 22 augustus 2025
- Aantal cd's
- 3
- Formaat
- Digitaal
Nog voordat Händels gevierde Giulio Cesare het publiek in heel Europa in vervoering bracht, had Antonio Sartorio al zijn eigen prachtige zetting van dit tijdloze libretto gecreëerd. Ervaar nu, 350 jaar na de Venetiaanse première, dit buitengewone werk zoals het bedoeld was om gehoord te worden - uitgevoerd op historische instrumenten in de eerste moderne productie.
Onder leiding van Attilio Cremonesi onthult deze live-opname van de Innsbrucker Festwochen een componist met een opmerkelijke inventiviteit: 55 prachtige aria's en duetten die de opkomst van de vocale traditie van de hoge barok illustreren. Met een prachtig continuo-ensemble en een rijk georkestreerde begeleiding vormt Sartorio's Giulio Cesare in Egitto een belangrijke schakel tussen de vocale kunst van de Renaissance en de latere meesterwerken van de opera.
Tracklist
- 01 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17: Ouverture 03:03
- 02 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 1: "Viva il nostro Alcide" 01:38
- 03 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 1, Scena 2: "Presti omai" 06:14
- 04 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 3: "Empio, dirò" 05:21
- 05 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 4: "Priva son d'ogni conforto" 06:43
- 06 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 4: "Svegliatevi nel core" 07:00
- 07 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 5: "Non disperar" 05:22
- 08 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 6: "L'empio, sleale" 03:38
- 09 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 7: "Alma del gran Pompeo" 06:06
- 10 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 7: "Non è sivago" 04:54
- 11 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 7: "Tutto può" 06:04
- 12 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 8: "Nel tuo seno" 05:56
- 13 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 8: "Cara speme" 05:41
- 14 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 8: "Tu la mia stella" 05:18
- 01 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 9, Scena 10: "Cesare, alla tua destra" 10:32
- 02 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 11: "Tu sei il cor" 05:34
- 03 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto I, Scena 11: "Son nata a lagrimar" 07:44
- 04 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 1: "Eseguisti, o Niren" 02:05
- 05 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 2: Sinfonia 02:30
- 06 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 2: "V'adoro, pupille" 06:45
- 07 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 2: "Se in fiorito" 07:49
- 08 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 3: "Cornelia, e poi Achilla" 04:19
- 09 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 4: "Se a me non sei crudele" 04:20
- 10 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 4, Scena 5: "Si spietata" 05:18
- 11 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 6: "Cessa omai" 03:37
- 12 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 6: "L'angue offeso" 05:42
- 13 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 7: "Venere bella" 08:14
- 14 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 8: "Al lampo dell'armi" 03:35
- 01 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 8: "Che sento ?" 09:59
- 02 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 9, Scena 10: "Belle dee" 05:50
- 03 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto II, Scena 11: "L'aura che spira" 05:18
- 04 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 1: "Dal fulgor" 03:31
- 05 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 2: Sinfonia 01:30
- 06 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 2: "Vinta cadesti" - "Domerò" 03:58
- 07 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 3: "E pur cosi" - "Piangerò" 07:03
- 08 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 4: "Dall' ondoso" & "Aure, deh, per pietà" 12:04
- 09 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 4: "Quel torrente" 04:49
- 10 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 5: "La giustizia" 03:46
- 11 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 6: "Voi, che mie fide ancelle" 04:14
- 12 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 6, Scena 7: "Da tempeste" 08:20
- 13 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena 8: "Non ha più" 03:32
- 01 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena ultima: Sinfonia 05:22
- 02 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena ultima: Caro - Bella" 05:37
- 03 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Atto III, Scena ultima: "Ritorni omai" 03:04
- 04 Giulio Cesare in Egitto, HWV 17, Appendice: "Qui perde un momento" 04:25
Bron: MusicBrainz
Ook bij Alpha Classics
String Quartets and Quintet
Quatuor Tana
Alpha Classics
·
2026
Clavecins concertants
Olivier Fortin, Emmanuel Frankenberg
Alpha Classics
·
2026
An American Dream?
Barbara Hannigan, Bill Elliott, Richard Rodgers
Alpha Classics
·
2026
Clavecin XX
Justin Taylor, Orchestre National de Lille, Chloe Dufresne
Alpha Classics
·
2026